Blogging

איך לבחור טלפון מומלץ? המדריך המלא

שוק הטלפונים החכמים, הסמארטפונים, עמוס מותגים ואפשרויות. החל מסמסונג (Samsung), וואווי (Huawei), שיאומי (Xiaomi) וכמובן אפל (Apple), השולטות בשוק ומשחררות דגמים חדשים מספר פעמים בשנה.

כשניגשים לבחור טלפון חדש, קשה לדעת מהו הטלפון המומלץ עבורכם. זה הולך ומסתבך כאשר מחפשים מוצרים של יצרנית מסוימת ולה כמה דגמים עם שמות דומים מאוד או דגמים שהושקו אחד אחרי השני. לעיתים מדובר בשינויים קלים אך לעיתים יכול להיות מצב שאלה שינויים גדולים שעשויים להשפיע על הבחירה בטלפון הסלולרי הנכון. מדריך.

תקציב

בחירת הסלולרי המומלץ ביותר עבורכם מתחילה דווקא מהשורה התחתונה: המחיר. כמה כסף אתם מוכנים להשקיע? עד 500 שקל? 1,000 שקל? 2,000 שקל או יותר מכך? חשוב כמובן הוא גם קהל היעד: עבור ילדים ונוער כנראה לא תרצו להשקיע יותר מידי, עבור הקהל הבוגר יותר צריך למצוא משהו באמצע ומי שדורש את החדש והחזק ביותר יאלץ לשלם הרבה.

גדול או קטן?

ההבדל הבולט ביותר בין טלפון סלולרי אחד למשנהו – הוא גודלו הפיזי. זה נגזר כמובן מהמסך הקובע את גבולות הגזרה וזה חשוב להחלטה מהו הדגם הנכון עבורכם – 5.5 אינץ'? 6 אינץ' או 7 אינץ'? הטלפונים המודרניים גם מגיעים עם מסך רחב יותר ביחס היבט כזה המנצל את כל גבולות השטח ומצמצם למינימום את מסגרת הטלפון – כך, טלפונים מלפני חמש שנים עם מסך 5 אינץ', הם בגודל זהה לטלפונים חדשים עם מסך 6 אינץ'. חשוב להשוות מפרטים בין הגדלים של טלפונים סלולריים.

אנדרואיד או iOS?

העולם הסלולרי מתחלק בין עולם האנדרואיד של גוגל (Google Android) לעולם ה-iOS של אפל. מערכת ההפעלה היא זו שקובעת את ממשק המשתמש, הנוחות והאפליקציות המגיעות או הזמינות עבורה. זה חשוב כי מדובר בחווית שימוש יומיומית וכידוע הטלפון הסלולרי נמצא צמוד אלינו בכל רגע.

לכן, שלב נוסף בכדי לדעת מהו הטלפון הסלולרי המומלץ עבורכם – יש לדעת האם אתם מעדיפים את מערכת האנדרואיד או iOS? כך תוכלו לדעת בקלות כי אם זה iOS אז האפשרויות קצת יותר מצומצמות לתחום האייפון (iPhone).

מלבד זאת יש לציין כי במערכת האנדרואיד היצרניות מרשות לעצמן לעשות שינויים רבים ולהתקין ממשק עצמאי משלהן. כך לסמסונג יש את One UI, לשיאומי יש את MIUI, לוואן פלוס (OnePlus) יש את OxygenOS ולוואווי יש את EMUI. לכל אחד מהממשקים ייחוד משלו ואפשרויות שונות, כך שאם אתם מכירים ממשק מסוים ומשתמשים ונהנים ממנו – עדיף להישאר עם אותה החברה.

מפרט טכני

טלפון סלולרי מומלץ לא מסתכם רק בגודל, בתקציב או בעיצוב, כי גם למפרט הטכני יש חשיבות גדולה. יש טלפונים עם מעבדים של מדיה-טק (MediaTek) או מעבדים של קוואלקום (Qualcomm) מסדרות Snapdragon. האחרונים נחשבים לחזקים וטובים יותר, אבל זה ממש לא כלל אצבע.

יש גם את כל הקשור לזיכרון עבודה (RAM), שהמינימום כיום הוא 2 גיגה-בייט אבל כדאי ועדיף לחפש טלפונים עם 3 גיגה-בייט זיכרון ויותר. גם לאחסון יש חשיבות למי שנוהג להוריד קבצים רבים, לשמור הודעות וואטסאפ (WhastApp) רבות, להוריד סרטונים או לשמור קבצי מוזיקה על המכשיר.

מבחינת מצלמות, כל הטלפונים החכמים כיום מגיעים עם מצלמה אחת לפחות. אם אתם לא צלמים ורק מחפשים להעלות תמונות לרשתות החברתיות, רוב המכשירים הסלולריים הסטנדרטיים יספקו את הסחורה. אפשר בהחלט להסתפק במצלמה בודדת ולא צריך לחפש אחר מספר המגה-פיקסל הגדול ביותר.

אם מצלמה היא דבר חשוב עבורכם, כדאי לבדוק טלפונים הכוללים מערך מצלמות משולב של מספר חיישנים. אפשר להשוות מערכי צילום של סמארטפונים בקלות וגם לחפש ברשת אחר תוצאות צילום של טלפון מסוים. לרוב מצלמות של טלפונים בטווח מחיר של עד 2,000 שקלים יספקו איכות צילום שתספק את רוב המשתמשים. אם מחפשים אחר מצלמה האיכותית שיש, אלה כבר בתקציב היקר יותר.

לסיכום, לפני הקנייה וכדי לבחור את הטלפון המומלץ ביותר עבורכם אנו ממליצים לקרוא סקירות וביקורות טלפונים. שם אפשר להתרשם לעומק מאיכות המכשיר, ביצועים, גודל המסך, נוחות ושימוש, יתרונות וחסרונות וגם בעיות או תקלות שעלולות לצוץ בהמשך.

סגור לתגובות על איך לבחור טלפון מומלץ? המדריך המלא